بک لینک چیست ؟

به پیوندهایی که از سایت/وبلاگ شما در دیگر صفحات وبسایتها/وبلاگها استفاده میشود بک لینک نامیده میشود. بک لینک به نقل از گوگل این امکان را به شما میدهد که وضعیت خود را در سایر سایتها بررسی نمایید.

در تاریخ نگارش شده این مطلب بک لینک یکی از عوامل تاثیرگذار لیست نتایج گوگل به شمار میرود که به تعداد و کیفیت بک لینکهای ارجاع داده شده به شما بستگی دارد.

با گذشت زمان و بروزرسانی های متعدد الگوریتم موتورهای جستجوگر خصوصا گوگل مقداردهی بک لینکها برای بهبود نتایج وبسایتها تغییر کرد. راه های بسیاری برای به دست اوردن بک لینک موجود میباشد. از دایرکتوری های رایگان گرفته تا تبادل لینک های دو طرفه , خرید لینک یک طرفه ( به اصطلاح تبلیغ متنی ) , تبلیغات بنری و … که بعضی از موارد بک لینک سازی منسوخ و بعضی از موارد بسته به رعایت بک لینکسازی موارد سئو بسیار تاثیرگذار میباشند.

دو دسته لینک سازی برای وبسایت داریم :

۱) لینک های Follow : این نوع از لینک ها بسیار مفید میباشند که باعث ایجاد بک لینک میشوند. در این نوع لینک ها به خزنده گوگل دستور داده میشود که آدرس را دنبال کند. موارد استفاده این نوع لینک میتواند به صفحات داخلی سایت و یا پیوند دادن به دیگر سایتها مورد استفاده قرار گیرد.

مثال :

<a title=”بک لینک” href=”http://backlinkfarsi.com/”>بک لینک</a>

۲) لینک های Nofollow : در این نوع از لینک ها با استفاده از تگ نوفالو به خزنده گوگل دستور داده میشود که از دنبال کردن این نوع از لینک ها صرف نظر کند و بیشترین کاربرد برای ارجاع دادن به پیوند های خارجی وبسایت را دارد. این نوع از پیوندها بیشتر برای ذکر منبع مطلب استفاده میشود.

 

مثال :

<a title=”بک لینک” rel=”nofollow” href=”http://backlinkfarsi.com/”>بک لینک</a>

نکته آخر : هر بک لینکی نمیتواند مفید باشد ، این موضوع بسته به (کیفیت،قدمت، قوی بودن و سایر عوامل سئو) سایت لینک دهنده در الگوریتم پنهان موتورهای جستوگر به خصوص گوگل متغییر هست .